Pielęgnacja terenów zielonych w Krakowie

Na czym polega pielęgnacja terenów zielonych

Pielęgnację zieleni dzielimy na etapy wiosenne oraz jesienno-zimowe. Ten drugi polega na grabieniu liści oraz ostatnim koszeniu trawników przed pierwszymi przymrozkami( przyjęło się, że ta czynność powinna być wykonana maksymalnie w połowie października). Wiosenne pielęgnacje wymagają trochę większego wysiłku ponieważ należy usunąć kretowiska, które powstały podczas zimy, odchwaścić trawniki ręcznie lub chemicznie, odpowiednio nawozić, regularnie kosić, oraz pilnować regularności podlewania, aby trawnik mógł pięknie wzrastać po sezonie zimowym.
Jeżeli chodzi o pielęgnację krzewów, drzew i kwietników, to przed rozpoczęciem miesięcy zimowych należy odpowiednio przyciąć gałązki, wykopać rośliny sezonowe (uniknięcie przemarznięcia), oraz zabezpieczyć te krzewy które mogą zostać zimą w ziemi, ale wymagają specjalnego okrycia, możemy wykorzystać do tego słomę, gałązki z iglaków bądź specjalną włókninę. Wiosenna opieka sprowadza się do odchwaszczenia, podlewania, obserwacji pod kątem występowania szkodników oraz systematycznego odchwaszczania.

Sprzątanie terenów zielonych

Dbanie o czystość zieleni polega na regularnym usuwaniu zanieczyszczeń, śmieci, połamanych suchych gałązek, grabieniu liści na trawnikach, przycinaniu żywopłotów oraz drobnych gałęzi z krzewów, aby nie wystawały na alejki i chodniki. Do obowiązków firmy sprzątającej należy również zamiatanie wszystkich ścieżek i chodniczków użytkowych oraz koszenie trawników.

Kompleksowa obsługa w utrzymaniu czystości w Krakowie

Na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących swoje usługi w zakresie dbania o czystość w Krakowie. Zazwyczaj firmy sprzątające, które podpisują umowę z Urzędem Miasta na współpracę w zakresie dbania o zieleń miejską, mają w swojej ofercie dodatkowe usługi takie jak:

  • Sprzątanie klatek schodowych,
  • Sprzątanie Kraków,
  • Kompleksowa obsługa ogrodnicza terenów zewnętrznych.

Przedsiębiorstwa zajmujące się w tego rodzaju usługami, zatrudniają odpowiednio wykwalifikowany personel, są to osoby które znają się na dbaniu o zieleń miejską i kompleksowej obsłudze ogrodniczej terenów zewnętrznych, oraz druga grupa ludzi która szybko i sprawnie wysprząta klatki schodowe oraz obejścia wokół bloków i kamienic.
Sprzątanie klatek schodowych Kraków być może nie jest zajęciem skomplikowanym, ale na pewno wymaga sprawności, szybkości i zaangażowania. Sprzątanie Kraków to bardzo ważna część tworzenia wizerunku, której nie można pominąć w budżecie miasta, ponieważ czystość Krakowa jest wizytówką tego pięknego miasta.
Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy do sprzątanie Kraków? Myślę że najlepiej będzie zapoznać się z projektami które dany kandydat już wykonał i zakończył, warto zobaczyć portfolio a nawet spotkać się z osobami które współpracowały już z takim podwykonawcą chociażby po to, aby na własne oczy zobaczyć efekty i dowiedzieć się jak przebiegała współpraca, drugą ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na kompleksowość usług, tak aby każdy punkt mógł zostać wykonany przez jednego zleceniobiorcę, wtedy będziemy mieć pewność, że sprzątanie klatek schodowych Kraków, sprzątanie Kraków oraz kompleksowa obsługa ogrodnicza terenów zewnętrznych będzie wykonana przez tych samych ludzi, co daje nam gwarancję że zadania zostaną wypełnione z dokładnością i precyzją, oraz tą samą techniką, gdyż każde przedsiębiorstwo ma wdrożone własne procedury i nie będzie sytuacji w której na przykład trawnik na jednym końcu miasta będzie przycinany inaczej niż ten na drugim końcu.

Author: krakowmiasto.pl