Co to jest renowacja lakieru samochodowego i kiedy jest potrzebna?

Posiadanie samochodu może być świetną zabawą, ale wiąże się również z kosztownymi przeszkodami. O ile nie planujesz posiadania pojazdu, dopóki się nie rozpadnie, wartość odsprzedaży Twojego obecnego samochodu może spowodować lub przerwać przejście do następnego.

Jak działa renowacja lakieru zewnętrznego?

Odnawianie lakieru samochodowego w car detailing zależy od uszkodzeń. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje limit uszkodzeń, które należy naprawić poprzez całkowite przemalowanie, a następnie przywrócenie lakieru jako ostatecznego polerowania. Jest znany jako utleniona farba i wygląda prawie jak oparzenie słoneczne na twoim samochodzie. Najlepiej byłoby, gdybyś utrzymywał lakier swojego samochodu w dobrym stanie, aby uniknąć całkowitego przemalowania.

W przypadku każdego samochodu mniej podatnego na utlenianie niż ten powyżej, renowację zewnętrzną rozpoczyna się od usunięcia niedoskonałości, które nagromadziły się na lakierze. Sztabka gliny po dokładnym umyciu przechodzi przez kurz, brud, soki i inne szorstkie zanieczyszczenia.

Gdy cała powierzchnia zewnętrzna jest gotowa, pozostała bezbarwna powłoka jest pozbawiona jakiejkolwiek martwej farby, ale nadal nieco szorstka na krawędziach. Żadna bezbarwna powłoka, która została porysowana lub zużyta na małych obszarach, nie może być wymieniona i zamiast tego należy ją wypolerować do jednolitego wykończenia. Najpierw jest proces znany jako „cięcie” lub nakładanie bardziej szorstkiej mieszanki z losowym buforem orbitalnym, aby wyrównać bezbarwną powłokę. Następnie pojawia się właściwy lakier, który wykorzystuje ultra-rafinowany lakier wykończeniowy, aby nadać lakierowi połysk.

Renowacja lakieru samochodowego cena – kiedy jest potrzebna?

Najczęstsze uszkodzenia, które może naprawić renowacja zewnętrzna, to zmętnienie farby, zarysowania powierzchni i plamy wodne. Jeśli zauważyłeś, że którekolwiek z nich zaczynają się formować, może być potrzebne dobrze wyszkolone oko, aby określić, czy potrzebujesz renowacji, czy tylko zewnętrznego detalu. Mgiełkę farby często można wypolerować dobrym woskiem, ale zadrapania i plamy wodne są priorytetowymi problemami, które należy rozwiązać prędzej niż później. Proces przywracania jest zazwyczaj taki sam dla tych przyczyn; samochód musi być oczyszczony, przycięty i wypolerowany. Załóżmy, że chcesz chronić lakier swojego samochodu przez wiele lat. W takim przypadku przydatna jest również odbudowa zewnętrzna, aby zapewnić gładkość i wypolerowanie powłoki bezbarwnej przed bardziej zaawansowaną usługą, taką jak powłoka ceramiczna.

Co to jest powłoka ceramiczna?

Nieco długoletnim graczem na rynku ochrony lakieru jest powłoka ceramiczna, która wiąże się z lakierem pojazdu na poziomie molekularnym. Po nałożeniu powłoka działa jak dodatkowa warstwa lakieru bezbarwnego. Ale aby dojść do punktu, w którym farba jest gotowa na powłokę ceramiczną, należy ją wypolerować za pomocą renowacji zewnętrznej, aby uzyskać idealne wykończenie.

Efektem końcowym jest powłoka lakiernicza, dzięki której możesz czuć się komfortowo parkując częściej na zewnątrz. Chociaż nie eliminuje potrzeby rutynowego mycia i woskowania, dodatkowa ochrona zapewnia nieco więcej swobody, abyś mógł się cieszyć.

Author: krakowmiasto.pl