Czy wynajem samochodów się opłaca?

Wycieczka nad morze, odwiedziny u rodziny pod Krakowem? A może potrzebny jest samochód zastępczy, na wyjazd służbowy, gdy Twoje auto wciąż stoi u mechanika? W dzisiejszych czasach o nic nie musisz się martwić, jeśli posiadasz prawo jazdy – wystarczy wynająć auto na odpowiadający nam czas i cieszyć się wygodą w poruszaniu się – szczególnie, gdy planujemy odwiedzić mniejsze miasta. Czy opłaca się wynajem samochodów? Co może nam zaoferować wypożyczalnia samochodów w Krakowie? I jakie samochody zastępcze warto wybierać?

1. Czy wynajem samochodów jest bezpieczny?

2. Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć

Czy wynajem samochodów jest bezpieczny?

Niezależnie od tego, czy naszym celem jest Kraków, Poznań czy Gdańsk, większość dużych miast posiada szeroki wybór aut za niewielką opłatą. Gdy wpiszemy w wyszukiwarce, np. “wypożyczalnia samochodów kraków“, z pewnością znajdziemy ofertę, która nas zainteresuje. Wynajem samochodów jest bezpieczną formą zapewnienia sobie właściwych warunków do przemieszczania się, za rozsądną cenę. To, co powinniśmy zrobić, jako przyszli klienci, to sprawdzenie firmy w sieci – w internecie, nic się nie ukryje. Jeśli pojawia się wiele negatywnych komentarzy, w szczególności dotyczących umowy i kwestii prawnych, takie miejsca unikajmy szerokim łukiem. Wybierajmy tylko sprawdzone miejsca, oferujące szeroką gamę pojazdów i pełne wyjaśnienie zasad, jakie nas obowiązują, a także praw, jakie posiadamy jako osoby wynajmujące. Jeśli nie jesteśmy pewni wszystkich kosztów – poprośmy o wydrukowanie ich, aby stale mieć je przy sobie. W ten sposób, bardzo szybko będziemy w stanie przeliczyć koszt naszej podróży do miejsca docelowego.

Nie bójmy się zadawać pytań o wybrany model auta – kto pyta, nie błądzi. Sprawdzimy w ten sposób solidność firmy – jej przedstawiciel powinien udzielić nam pełnym informacji o obecnym stanie auta a każde wgniecenie czy zadrapanie, powinno być przez niego zauważone przed wynajęciem.

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć

Wynajem samochodów może być bezpieczną formą, ale na co zwrócić uwagę przy wyborze auta? Którą wypożyczalnię wybrać, jeśli w Internecie jesteśmy bombardowani ofertami? Okazuje się, że to nie takie trudne. Przykładowo, jeśli potrzebny jest nam samochód zastępczy z oc PZU, to powinniśmy szukać wypożyczalni, która takie właśnie oferuje. To, co jest największym błędem wielu klientów to brak świadomości, że powinni podczas wynajmu być równie skrupulatni, jak przy zakupie. Nie ma znaczenia fakt, że auto nie staje się nasze, w rozumieniu permanentnym – tymczasowo to my będziemy za nie odpowiedzialni. Dlatego powinniśmy dokładnie mu się przyjrzeć, niezależnie od tego, czy będzie to zwykły wynajem, czy musimy awaryjnie zamówić samochód zastępczy z oc. Nie bójmy się więc zadawać pytań, zarówno o kwestie prawne, podstawiane auto, jego stan i sposób prowadzenia (przyspieszenie, dodatkowe wyposażenie), ponieważ będziemy z nich korzystać w najbliższym czasie. Przedstawiciele wypożyczalni samochodów zdobywają doświadczenie poprzez szkolenia i pracę, w której spotykają się z różnymi sytuacjami. Jako klienci, mamy prawo do korzystania z niego, ponieważ płacimy nie tylko za auto, ale też obsługę.

Dlatego właśnie, najważniejsze, co powinniśmy wiedzieć o wynajmie aut, to informacje o wypożyczalni, a także o samochodzie, który zamierzamy wynająć. W wielu przypadkach czas może być naszym wrogiem (sytuacje nagłe), jednak takie decyzje, powinniśmy dokładnie przemyśleć, korzystając z dostępnego doświadczenia.

 

Author: krakowmiasto.pl