Jak pielęgnować skore po zabiegu kwasami?

Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych mają za zadanie poprawić kondycję naskórka. Jednak by wykrzesać z nich maksimum możliwości, to trzeba wiedzieć, w jaki sposób podejść do kwestii pielęgnacji skóry po wykonanym zabiegu. Stosując się do wytycznych ustalonych przez kosmetyczkę, można sprawić, iż efekt pielęgnacji skóry kwasami będzie jeszcze trwalszy.

Kwas migdałowy – zabieg pielęgnacyjny

Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w gabinetach kosmetycznych przy użyciu kwasów różnego rodzaju znajdują z każdym rokiem coraz szersze rzesze zwolenniczek. Jeżeli zaliczasz się do osób, które w najbliższym czasie pragną przekonać się o niesamowitych możliwościach takich kuracji, to koniecznie wcześniej dowiedz się, jak wygląda optymalna pielęgnacja twarzy po takim zabiegu. Dzięki temu unikniesz błędów, a efekty zabiegu zostaną z Tobą na dłużej!

Zabiegi kwasami – czy to jest bezpieczne?

Jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne przy użyciu kwasów, to zdania na ich temat są podzielone. Większość osób twierdzi, iż przynoszą spodziewane efekty, jednak niektóre z klientek salonów piękności skarżą się na skutki uboczne. Aby uchronić się przed niekorzystnym działaniem kwasów, trzeba wybierać jedynie profesjonalne gabinety kosmetyczne oraz przed podjęciem decyzji o takim zabiegu należy zapoznać się z listą przeciwwskazań. Istotna jest także właściwa pielęgnacja twarzy po zabiegu, w którym będzie wykorzystywany kwas migdałowy

Pielęgnacja skóry po zabiegu kwasami – o czym pamiętać?

Absolutną podstawą jest właściwe nawilżenie naskórka. Kwasy mają właściwości wysuszające, dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio nawilżyć cerę. Wskazane jest stosowanie renomowanych kremów o działaniu nawilżającym. Koniecznie także miej zawsze przy sobie krem ochronny z filtrem, który zabezpieczy podrażniony naskórek przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Pamiętaj o tym, iż dla wrażliwej skóry mogą być one szkodliwe nawet w pozornie szary dzień, gdy słońce chowa się za chmurami.

Author: krakowmiasto.pl