Najlepszy ośrodek terapii uzależnień w Krakowie

Czy w dużych miastach jest łatwiej o uzależnienie się niż na wsi? Niekoniecznie. Spory odsetek osób korzystających z terapii w ośrodkach w mieście wynika raczej z większej ilości uzależnionych oraz większej świadomości konieczności podjęcia terapii. Wybierając się na odwyk, należy postawić na najlepszy, nowoczesny ośrodek terapii w mieście.

Dlaczego warto leczyć się w ośrodku?

Prywatny ośrodek terapii uzależnień jest miejscem, w którym każdy chory bez uprzednich badań czy skierowań jest w stanie otrzymać wymaganą pomoc. Najczęściej leczeni są tam uzależnieni od alkoholu, ponieważ ten rodzaj używki jest najpowszechniej dostępny i uzależnia najwięcej osób. Leczenie w ośrodku jest dużo skuteczniejsze niż dochodzące grupy AA, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko, że zaraz po spotkaniu osoba uzależniona ulegnie pokusie i znów wpadnie w nałóg. Zamknięcie się w ośrodku na kilka tygodni pomaga skupić się na sobie i nauczyć się żyć i funkcjonować bez używek, a to pierwszy krok ku samokontroli po wyjściu z ośrodka.

Jaki ośrodek jest najlepszy?

W Krakowie najlepszym wyborem będzie prywatny ośrodek terapii. W ośrodku państwowym również można otrzymać pomoc, nawet gdy nie posiada się ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak to w prywatnym ośrodku panują lepsze warunki, w których przyjemniej jest się leczyć. Można tam liczyć na większą dyskrecję oraz lepszy dostęp do indywidualnych terapeutów. Wśród bogatej oferty zajęć dodatkowych można naprawdę przyjemnie odstresować się i zapomnieć o swoim problemie. Jeśli chodzi o ośrodek terapii uzależnień Kraków ma wspaniałą placówkę Oaza, w której z pewnością znajdziesz odpowiednio dobraną dla siebie pomoc. Grupa terapeutów specjalizujących się w różnych rodzajach uzależnień będzie prowadziła z Tobą terapie grupowe i indywidualne oparte o najnowocześniejsze metody, tuż po dokonaniu prawidłowej diagnozy. W prywatnym ośrodku poczujesz się szanowany i otrzymasz bardzo dobre warunki, które sprawią, że będziesz się w nim czuł dobrze. A to właśnie dobre samopoczucie jest kluczem do całkowitego wyjścia z uzależnienia i uzdrowienia swoich relacji z rodziną.

Author: krakowmiasto.pl