Zupa szczawiowa z jabłkiem.

Zupa szczawiowa

Okres letni to dla wielu z nas czas, gdy w naszej kuchni dominują produkty sezonowe takie jak owoce typu Czereśnie, truskawki i wiśnie, jak i warzywa i rośliny do których należy między innymi szcza. Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam ciekawy przepis na zupę szczawiową z wykorzystaniem jabłka, która może okazać się idealnym posiłkiem na upalne, letnie wakacyjne dni. Wykonanie tego zadania nie wymaga od nas dużych umiejętności, czasu, ani specjalnych składników. Chętnie podzielimy się z wami dokładnym przepisem na jej wykonanie. Jesteśmy pewni, że zasmakuje ona wszystkim członkom waszej rodziny.

Składniki

Do wykonania dania jakim jest zupa krem ze szczawiu i jabłka próbujesz 200 g świeżego szczawiu, dwa Ząbki czosnku, jedno Jabłko, 20 g masła, 500 ml bulionu warzywnego, a także przyprawy sól i pieprz do smaku. Są to zatem podstawowe składniki, które większość z nas posiada W swojej kuchni. Jest to szybka propozycja Dania, którą można jeść w wakacyjne upały.

Sposób wykonania

Również wykonanie naszej zupy jest bardzo proste. Tak naprawdę zajmuje ona około 0,5 h z czego część czasu przeznaczamy na samo gotowanie zupy. Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest rozpuszczenie masła w garnku oraz pod smażenie na nim posiekanego czosnku oraz pokrojonego w kostkę jabłka przez czas około dwóch 3 min. Następnie na patelnię dodajemy wcześniej umyte i pokrojone szczaw, wszystkie składniki razem smażymy przez około 5 min. Gdy pod smażymy już Czosnek, Jabłko i szczaw całość zalewamy wcześniej przygotowanym bulionem, zawartość garnka gotujemy około 15 min i Blendujemy. Wszystko doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Naszą zupę możemy podać z grillowanym jajkiem, aby przygotować go przecinamy na pół ugotowane wcześniej jajka i grillujemy aż pojawiam się charakterystyczne Pręgi. Możemy dodać również lekko z grillowanym Skórka od jabłka, która dodatkowo urozmaicić nasze danie. Jak widzicie jest danie proste w przygotowaniu, który nie zajmuje dużo czasu. Z łatwością przygotujemy je wakacyjne popołudnie.

 

Author: krakowmiasto.pl